Palestyńskie dramaty, Brazylia na opak, Hiszpania sprzed wieków

Czasem słońce, czasem deszcz, ale mimo wszystko lato w pełni. I to się liczy. Ładujemy tablety, smartfony oraz inne czytniki i… oddajemy się lekturze. Oto kilka gorących nowości w abonamencie.

Literatura zaangażowana. Ciężko jednoznacznie ocenić tę powieść. Z jednej strony to kapitalnie napisana historia palestyńskiej rodziny, wpisana w dziesięciolecia tragicznego w skutkach konfliktu żydowsko-arabskiego. Z drugiej (i to dla niektórych będzie ciężkie do zaakceptowania) mamy do czynienia ze swoistym manifestem politycznym. Mimo to zdecydowanie polecam.
Michelle Cohen Corasanti – Drzewo migdałowe (wyd. Sine Qua Non)

Przewodnik na opak. Czy może być inaczej, gdy oprowadza nas członek legendarnych Pythonów, obecnie jeden z najciekawszych autorów – podróżników? Opowieść pełna kontrastów, ale przecież taka jest właśnie Brazylia. Artystycznie wręcz skomponowana mozaika spostrzeżeń. Propozycja nie tylko dla wybierających się za ocean.
Michael Palin – Brazylia (wyd. Insignis)

Kolejny hit? Całkiem możliwe. O ile np. kryminały kojarzą się od lat głównie ze Skandynawią, o tyle najciekawsze powieści historyczno-obyczajowe stają się niemal domeną twórców z płw. Iberyjskiego. Hiszpanię sprzed setek lat tym razem poznajemy z perspektywy byłej kubańskiej niewolnicy i młodej Cyganki. Falcones po raz kolejny nie zawodzi.
Ildefonso Falcones – Bosonoga królowa (wyd. Albatros)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *